Tizenkettő nem egy tucat!

Tizenkettő nem egy tucat! címmel a Tehetséghidak Program keretében a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége  (MATEHETSZ) pályázatot hirdetett ifjú tehetségeket bemutató portréinterjúk és kisfilmek elkészítésére:

Ennek keretében médiaszakkörös diákjaink 6 filmet és 6 szöveges interjú készítettek iskolánk 12 tanulójáról, akik valamely területen kiemelkedő teljesítményt nyújtanak.

Filmek:

Aszalós Balázs 10. évfolyamos szakközépiskolai tanuló. A Gyula Bike Festen, az ország egyik legnagyobb extrém kerékpáros rendezvényén 1. helyezést ért el. Film itt.

Boros Anita az iskolai diáktanács elnöke, a HABIDISZ (Hajdú – Bihar megyei Diákönkormányzatok Szövetsége) elnökségi tagja Film itt.

Fodor Tamás 10. osztályos szakiskolai tanuló. Thai-boksszal két éve foglalkozik. Két és fél hónapot töltött Thaiföldön edzőtáborban és vett részt különféle versenyeken. Február 15-én profi thai-boksz gálán vesz részt, márciusban a meghívásos magyar bajnokságon fogja próbára tenni tudását. Film itt.

Gém Katalin a 2014-es januári Kós Károly megyei vers- és prózamondó versenyen 2. helyezett lett, illetve a  hajdúböszörményi születésű költő, Kertész László tiszteletére rendezett szintén megyei versenyről az első díjat hozta haza. Film itt.

Kiss Sándor 11. évfolyamos (végzős) szakiskolai tanuló. 9. évfolyamos korában a szakiskolai tanulók részére szervezett tanulmányi versenyen történelemből országos 5. helyezést ért el, jelenleg szakács szakmai versenyre készül. Film itt.

Varga Nikoletta 10. évfolyamos szakiskolai tanuló. Az előző tanévben a DIA-MOND tehetséggondozó, értékközvetítő tanulmányi versenyen csapatával országos 3. helyezést ért el. Film itt.

Portréinterjúk:

Balogh Enikő a hajdúböszörményi Salida Táncstúdió tagja. Európa-bajnokságon 2. helyezést ért el. Interjú itt.

Gajdán András történelemből teljesít kimagaslóan, illetve a Hajdúböszörményi Gajdán Tai Qi SE tagja. Interjú itt.

Molnár Dániel 6 éve táncol. 2013-ban az országos bajnokságon 2. helyezést ért el, az Európa-bajnokságon pedig első lett. Interjú itt.

Pál Máté három kézilabdacsapatban játszik, s  bár még nincs 17 éves, NBII-es felnőtt férficsapat szerződött  tagja. Interjú itt.

Papp Gábor osztálytitkár-helyettes, az iskolai diáktanács vezetőségi tagja, Krisztus- katona. Interjú itt.

Várdai Leona jelenleg érettségire készül. Ötéves kora óta mazsorettezik. Csoportjával több alkalommal nyert arany minősítést, a különböző versenyeken dobogós helyezéseket. Interjú itt.

Összefoglaló kisfilmünk megtalálható videotárunkban illetve itt.