Közösen ünneplő magyar fiatalok

A Veress Ferenc Szakképző Iskola tizennégy diákja és három pedagógusa számára a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja révén lehetővé vált, hogy nemzeti ünnepünket határon túli településen, Nagyváradon, a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium diákjaival, tanáraival közösen ünnepelhesse. Az utazás célja az volt, hogy a fiatalok megtapasztalják az együvé tartozás érzését. A találkozó programjának szervezője a fogadó iskola kiváló történésze: Takács Zoltán tanár úr volt. A galéria megtekintéséhez katt a képre!

Az utaztató iskola pedagógusa, Takács János tanítványaival készített ünnepi műsort, amelyet meleg szívvel köszöntek meg és viszonoztak a kaposvári és a nagyváradi iskolák tanulói. Az utazás során lehetőség nyílt Nagyvárad és Nagyszalonta magyar vonatkozású történelmi és irodalmi nevezetességeinek a megismerésére is. Jó volt látni az embereken, milyen büszkén beszélnek Arany Jánosról, közös múltunkról, s mennyire fontos számukra ez az ünnep. A szabadság napja estéjén nagy tömeg gyűlt össze Szacsvay Imre vértanú szobránál. 17 órakor itt kezdődött a városi ünnepség, amelyen a vendéglátó iskolával együtt a hajdúböszörményi oktatási intézmény is koszorút helyezett el. A hagyományos fáklyás menetben egységüket szimbolizálva méltósággal vonultak ifjak és idősebbek. Az utazás és a határon túli kortársakkal való együttünneplés felejthetetlen élményt nyújtott a résztvevő diákok számára. A Diákutaztatási Program jó lehetőség a fogadó iskolával való tartós együttműködési és testvériskolai kapcsolat kialakítására. Így bízunk benne, hogy ez a látogatás további közös programok szervezéséhez vezet majd a jövőben.

Részletek a tanulók írásos beszámolóiból itt.